سافت ری
کتاب نقش معلم در تربیت دینی

کتاب نقش معلم در تربیت دینی


گارانتی: دارد
روش ارسال: از طریق پست
مبدإ ارسال: تهران - ري
نمودار قیمت قیمت برای شما: 4,000 تومان
برای خرید 20 عدد به بالا، 15 درصد تخفیف لحاظ می شود.

معرفی محصول:

نام کتاب : نقش معلم در تربیت دینی

نویسنده : زهرا رمضان پور گلیرد

شابک : 9786008398080
قیمت : 40000ريال
سال : 1395
تعداد صفحه: 48

قطع : رقعی (15*21)

ویژگی‌های معلم

الف: برخورداري از سلامت جسمي و رواني:

كسي كه عهده‌دار شغل مشكل و طاقت‌فرسای معلمي می‌شود بايد ازنظر رواني و عاطفي متعادل باشد. در غير اين صورت ممكن است با کوچک‌ترین اشتباه و خطا شاگردان با يك عمل بيجا و نابهنگام آنان، كه اغلب اوقات بودن آگاهي و قصد معيني صورت می‌گیرد به‌شدت عصباني شود و از شيوه عدل و انصاف عدول كند و درنتیجه آموزش‌وپرورش از مجراي صحيح خود خارج شود. بديهي است كه معلم افسرده، مضطرب مأیوس، ستیزه‌جو و تندخو نمی‌تواند نشاط، امنيت خاطر و ثبات را در كلاس درس و محیط آموزشي و پرورشي به وجود آورد.

ب: پاي بندي به ارزش‌ها و اصول انساني و اجتماعي:

يكي از هدف‌های مهم پذیرفته‌شده در هر نظام آموزش‌وپرورش دين است كه ارزش‌های معنوي و اخلاقي و اجتماعی جامعه را به كودكان و نسل آينده انتقال دهد. لازمه راهبرد به اين هدف به اعتقاد و ايمان معلم به اين ارزش‌ها بستگي دارد به‌عبارت‌دیگر ميزان پاي بندي و اعتقاد معلم به ارزش‌های جامعه در رفتار و گفتار و كردار وي منعكس می‌شود.

از طرفي چون جامعه معلم را نماينده خود در انتقال تعليم و ارزش‌ها و معتقدات و اصول انساني و اجتماعي به نوباوگان خويش می‌داند، توقع و انتظارش از معلم در رعايت اين اصول بيش از كسان ديگر است. همه مردم حتي خود معلمان آرزو دارند كه سرمشق و الگو فرزندان آنان نمونه برازنده‌ای از انسانيت و عضو شایسته‌ای در اجتماع باشد. اين است كه انتظار دارند معلم به صفات عالي انساني مانند راست‌گویی، وظیفه‌شناسی، پاک‌دامنی و تقوا، شهامت، شجاعت و عدالت آراسته گردد.

افرادي كه معلمي را به‌عنوان حرفه براي خود انتخاب می‌کنند داري ثبات عاطفي و توانايي سازگاري بيشتر با مردم هستند معلمان بيش از ساير مشاغل روي برقراري مناسبات شخصي به كمك ديگران کار کردن به مردم و بودن با آنان تأکید می‌کنند؛ و غالباً افراد اجتماعی‌تری می‌باشند و به ارزش‌های معنوي و اخلاقي جامعه پاي بندي بيشتري از خود نشان می‌دهند.

پ: برخورداري از استعدادها و قواي ذهني نسبتاً خوب:

طبيعت كار معلمي ايجاد می‌کند كه او در درجه اول حافظه قوي داشته باشد تا بتواند هم معرفت و دانش بشري را كه درواقع ابزار اصل و اساسي كار وي است كسب كند و هم جريانات و امور مربوط به كلاس و شاگردان را به خاطر بسپارد و به ياد آورد. معلمي كه در چند جلسه اول كلاس درسي بتواند اسامي شاگردان خود را ياد بگيرد و آنان را به اسم بخواند، با اين كار می‌تواند اطمينان و اعتماد شاگردان را به گفته‌های خود نيز جلب كند؛ و در نظر كودكان فرد توانا و باارزش و مسلط به كار خود جلوه‌گر شود معلم علاوه بر برداشتن حافظه خوب و وفادار، بايد از هوش نسبتاً خوبي نيز برخوردار باشد......

کتاب نقش معلم در تربیت دینی
محصول: کتاب نقش معلم در تربیت دینی
تاریخ به روزرسانی: 1398/4/2
ابعاد: 21 * 15 * 3 سانتیمتر
وزن: 400 گرم
گارانتی: دارد
قیمت: 4,000 تومان
تلفن فروشنده: 02155953808 - 09358823388
پشتیبانی و نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت سوال یا نظر:
شما می توانید درباره کتاب نقش معلم در تربیت دینی نظر دهید یا سوال بپرسید. مسوول پشتیبانی محصول، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود:
نام و نام خانوادگی:

کلمات کلیدی: نقش ، معلم ، تربیت ، دین ،
پشتیبانی: انتشارات سمیع
02155953808 - 09358823388
پشتیبانی